Водитель-международник/truck Driver Archived

Germany

Published: 2019-03-14 Ad Code: AMG5NNn Views: 371

Приглашаем водителей-международников в транспортную компанию с опытом по Европе.

Линии Amazon, Lidl по Германии.

Требования:

- паспорт ЕС

- категория СЕ,

- наличие чип-карты тахографа,

- наличие кода 95 европейского образца (пластиковая карта)

- опыт работы по Европе от 1 года (стаж подтверждается записями в трудовой или справкой с места работы).

Обязанности:

-каденции от 60 дней.

Условия:

- заработная плата от 80-85 евро в сутки,

- организация обучения кода 95 в Литве,

- официальное трудоустройство

- работа на новых машинах euro 6, Mercedes, тенты и рефы

- только одиночные экипажи

+79211824505

We are seeking a Truck Driver to join our team! You will be responsible for safely operating a truck and delivering Amazon/Lidl goods.

Responsibilities:

Safely operate a heavy truck

Help to Load and unload cargo

Properly track and document activity log

Report any issues or incidents to dispatch

Requirements:

Passport EU

CE categories

Driver card

Code 95

Previous experience in truck driving in Europe (at least 1 year required)

DETAILS

Working period: 60-65 days

Daily pay: from 80-85 euro

Organization of code 95 course in Lithuania (if needed)

Legal employment

Mercedes Benz Trucks, euro 6 (tents and refrigerators)

Details

Salary

From 2000 EUR

Employment Type

Full time

Published : 2019-03-14

Ad Code: AMG5NNn

Views: 371

Select bus line